Aktualności

O przygotowaniach do Wielkanocny, czyli  najważniejszych świąt w Kościele katolickim opowiada ks. dr Robert Czeladko z p.w. NMP Królowej Świata w Wojnach Krupach.
W sobotę (10.04) doszło do pożaru pustostanu na ulicy Długiej w Wysokiem Mazowieckiem. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej.
Trzy jednostki straży pożarnej zostały zadysponowane do pożaru trawy i folii w okolicach miejscowości Stawiereje-Michałowięta w gminie Szepietowo.
W związku z obowiązującymi obostrzeniami COVID-19, wynikającymi z rozporządzeń Rządu RP, od 20 marca 2021r. w ciechanowieckim muzeum obowiązuje Regulamin Zwiedzania w Okresie Zagrożenia Epidemicznego COVID-19.
Już wkrótce po dawnym budynku Komitetu Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Kuleszach Kościelnych zostanie tylko wspomnienie. Na jego miejscu powstanie supermarket polskiej sieci „Dino”.
W dniu 10 kwietnia 2010 roku Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z delegacją leciał do Katynia na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Doszło wówczas do katastrofy, w której zginęło 96 osób.
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 9 kwietnia 2021 r.
Z dniem 31 marca, w związku z przejściem na emeryturę, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów Anna Sienicka zakończyła wieloletnią pracę w oświacie.
Osoba, która została poddana kwarantannie lub izolacji ma prawo do świadczeń z ubezpieczenia chorobowego. Wypłaca je pracodawca lub Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W zależności od sytuacji można otrzymać wynagrodzenie za czas choroby, zasiłek chorobowy lub opiekuńczy. Warunkiem jest podleganie ubezpieczeniu chorobowemu.
Nowy specjalistyczny sprzęt medyczny pojawi się Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem. Placówka otrzymała dotację z funduszy europejskich. Przyznał je Zarząd Województwa Podlaskiego na posiedzeniu w czwartek, 8 kwietnia.
Zarząd Województwa Podlaskiego na posiedzeniu w czwartek, 8 kwietnia, zwiększył o ponad 5 mln złotych pulę konkursu na budowę instalacji wykorzystujących energię słoneczną. Dzięki tej decyzji kolejne cztery gminy, w tym gmina Czyżew, otrzymają dotacje z funduszy europejskich na ten cel.
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski w czwartek (8.04) podpisał umowy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej dotyczące przyznania środków w ramach tegorocznych edycji programów: "Asystent osoby niepełnosprawnej" oraz "Opieka wytchnieniowa". Dofinansowanie na organizację pomocy dla niepełnosprawnych mieszkańców otrzymają m.in. Powiat Wysokomazowiecki, Miasto Wysokie Mazowieckie i Gmina Ciechanowiec.