Czyżew

W dniu 10 kwietnia 2010 roku Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z delegacją leciał do Katynia na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Doszło wówczas do katastrofy, w której zginęło 96 osób.
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 9 kwietnia 2021 r.
Z dniem 31 marca, w związku z przejściem na emeryturę, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów Anna Sienicka zakończyła wieloletnią pracę w oświacie.
Nowy specjalistyczny sprzęt medyczny pojawi się Szpitalu Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem. Placówka otrzymała dotację z funduszy europejskich. Przyznał je Zarząd Województwa Podlaskiego na posiedzeniu w czwartek, 8 kwietnia.
Zarząd Województwa Podlaskiego na posiedzeniu w czwartek, 8 kwietnia, zwiększył o ponad 5 mln złotych pulę konkursu na budowę instalacji wykorzystujących energię słoneczną. Dzięki tej decyzji kolejne cztery gminy, w tym gmina Czyżew, otrzymają dotacje z funduszy europejskich na ten cel.
Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski w czwartek (8.04) podpisał umowy z Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej dotyczące przyznania środków w ramach tegorocznych edycji programów: "Asystent osoby niepełnosprawnej" oraz "Opieka wytchnieniowa". Dofinansowanie na organizację pomocy dla niepełnosprawnych mieszkańców otrzymają m.in. Powiat Wysokomazowiecki, Miasto Wysokie Mazowieckie i Gmina Ciechanowiec.
Od dwóch lat funkcjonuje program „Mama 4 plus”, czyli rodzicielskie świadczenie uzupełniające. Jest to finansowa pomoc dla rodziców, którzy poświęcając się wychowaniu, co najmniej czwórki dzieci, zrezygnowali z zatrudnienia lub w ogóle nie podjęli pracy i tym samym nie wypracowali sobie choćby minimalnej emerytury.
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Wysokiem Mazowieckiem informuje, że w dniu 10 kwietnia 2021 r., o godz. 08.41 na terenie całego powiatu zostaną uruchomione syreny alarmowe dla upamiętnienia rocznicy Katastrofy Smoleńskiej.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze oficjalne (08.04, godzina 10:00) dane dotyczące zarażeń koronawirusem. W kraju odnotowano dziś 27 887 nowych przypadków zakażenia.
W Poniedziałek Wielkanocny 5 kwietnia zmarł legendarny piosenkarz Krzysztof Krawczyk.
Od 1 kwietnia 2021 r. do 31 marca 2022 r. płatnicy, którzy:zgłaszają do ubezpieczenia wypadkowego nie więcej niż 9 ubezpieczonych, nie podlegają wpisowi do rejestru REGON, w dalszym ciągu będą płacić 1,67 proc. składki wypadkowej. Wysokość stopy procentowej składki nie zmieniła się i wynosi 50% najwyższej stopy procentowej ustalonej na…
Uwaga na oblodzenia dróg i chodników. Ostrzeżenie pierwszego stopnia m.in. dla powiatu wysokomazowieckiego wydali synoptycy IMGW-PIB.